Adilcevazlı Çiftçiler Antalya Tarım Fuarında

Haber Tarihi : 03.12.2016 13:49:18 Bitlis’in Adilcevaz ilçesinin önde gelen çiftçileri, Antalya’da 16’ncısı düzenlenen "Uluslararası Growtech Eurasia Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı"na katıldı.
A +   A -

İspanya, Hindistan, İtalya, Mısır, Belçika, İran, Fransa, Çin, Kanada, Rusya, İngiltere ve İsrail gibi ülkenin katıldığı fuara, Adilcevaz’dan ziraat mühendisi Suat Yılmaz, Yusuf Savaş, İsmail Özden, Vahit Alkan, Önder Şamiloğlu, Hüseyin Göksoy, Nesim Akkol, Maşallah Duk, Adem Subaşı ve Cüneyt Duk katıldı.

Antalya Expocenter’da ulusal ve uluslararası düzeyde bölgenin en büyük fuar organizasyonuna katılan çiftçiler, teknolojik gelişimleri yakından görebilme fırsatı buldu. İlaç, tohum, gübre, tarım alet ve makinelerinin sergilendiği stantlar gezen çiftçilerden Maşallah Duk, Adem Subaşı ve Cüneyt Duk sera ve fidecilik firmaları ile yoğun görüşmeler yaptı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı standını da gezen Adilcevazlı çiftçiler, ziraat mühendisi Suat Yılmaz’dan projeler hakkında bilgiler alarak Adilcevaz’da yapılabilecek projeleri hakkında istişarelerde bulundu.

Adilcevazlı ziraat mühendisi Suat Yılmaz, fuarın çiftçiler için verimli geçtiğine değinerek, “Antalya’da düzenlenen tarım fuarı sayesinde çiftçilerimiz yeni teknolojileri yerinde inceleme şansını yakalayarak gelişmelere yakından tanık olma fırsatı yakalamış oldular. Fuarda hemşerilerimizle birlikte istişareler yaparak ilçemize yapılacak projeler hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Tarım fuarının çiftçilerimize faydalı olduğunu düşünüyorum. İlçemizde tarımın geliştirilmesi için elimizden geleni yapmaya çalışacağız” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !