Ahlat'tan Amerika'ya Tepki

Haber Tarihi : 07.12.2017 15:33:35 Bitlis’in Ahlat ilçesinde bir araya gelen çok sayıda vatandaş, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımladığı açıklamasına tepki gösterdi.
A +   A -

Kendilerini ‘Gönüllü Şuurlu Gençler’ olarak niteleyen bir grup genç, ilçenin Yukarı Çarşı Meydanı’nda bir araya gelerek, ABD Başkanı Donald Trump’ın yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. Gençlere, AK Parti İlçe Başkanı Oğuz Atılgan, Ahlat Memur-Sen, İHH, bazı STK’lar ve vatandaşlar da destek verdi.

Sık sık tekbir getiren kalabalık adına basın açıklamasını okuyan İnönü Üniversitesi Siyaset Bilimi öğrencisi Burak Ataş, Trump’ın hamlesiyle Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyan ilk ülke olmasını lanetlediklerini vurgulayarak, “Kudüs ve Filistin davası sadece Filistinlilerin veya Arapların değil bütün Müslümanların davasıdır. ABD Başkanı Trump’ın hamlesiyle Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyan ilk ülke olmasını lanetliyoruz. Kudüs Müslümanların ilk kıblesi ve ümmetin emanetidir. Ey İsrail ve zalim Yahudiler şunu bilin ki bırakın Kudüs’ü başkent yapmayı Tel Aviv’i bile sizlere yar etmeyeceğiz. Kudüs bütün Müslümanların kırmızı çizgisidir” dedi.

Basın açıklamasından sonra yapılan duanın ardından kalabalık sloganlar eşliğinde dağıldı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !